AUSA 2013 - Konference a výstava

Meopta Group se zúčastní Výročního setkání a výstavy Asociace armády Spojených států amerických (AUSA) ve Washingtonu D.C. Česká republika se této výstavy bude účastnit zcela poprvé a Meopta bude zastřešovat všechny společnosti, jež zastupují Českou republiku na AUSA, a které se budou prezentovat na výstavě v souvislosti s Asociací obranného a bezpečnostního průmyslu ČR (AOBP).

Výstava je každoročně pořádána v říjnu ve Washingtonu D.C. Je jednou z největších expozic pozemního vojenství a jednou z největších konferencí týkající se profesního a obchodního rozvoje ve světě. Výstava se skládá z informativních prezentací, diskuzí na téma subjektů národní obrany a armády, seminářů a důležitých AUSA obchodních setkání. Každoročně výstavu navštíví přes 30 000 účastníků, včetně vrchních představitelů armády, ministerstva obrany a kongresu, a také účastníci z řad zahraničních hodnostářů. Tato třídenní událost zahrnuje výstavu více než 700 armádních a průmyslových exponátů stejně jako řadu prezentací a aktivit, které podpoří setkání členů vlády, průmyslu a obranného sektoru. V rámci výstavy bude prezentovat Tajemník Armády USA, Náčelník štábu Armády USA a představitelé Ministerstva obrany na téma stav armády a témata související s obranou.

Tato událost přináší jedinečnou příležitost prezentovat produkty obranného průmyslu a služeb armádního průmyslu klíčovým armádním a ministerským osobám, příležitost objevovat nové vývoje v obranných technologiích a příležitost setkat se s kolegy z branže z celého světa.

Česká republika bude reprezentována společnostmi sdruženými v Asociaci obranného i bezpečnostního průmyslu ČR (AOBP).

Vzhledem k významnému zastoupení AOBP jak ve Spojených státech, tak v České republice, na konci minulého roku majitelé společnosti Meopta a AOBP podepsali dohodu o diplomatickém zastoupení AOBP a jejích členů na americkém trhu. Díky této dohodě může Meopta nabídnout několik různých druhů případné obchodní spolupráce, např. v oblasti podpory obchodu, společných produktů/projektů a zlepšeného R&D nebo také v oblasti marketingu a distribuce-skrz globální prodejní sít’. V rámci této dohody bude Meopta reprezentovat Českou republiku jako hlavní člen “českého” stánku, kde se bude prezentovat společně s ostatními českými firmami sdruženými v AOBD. Účast Meopty na výstavě AUSA představuje možnost pro rozvoj podnikání v oblasti vojenství, stejně tak možnost navázat strategické partnerství s českými firmami, které chtějí expandovat na americký trh.