Meopta podporuje akce v rámci roku světla

VEČERNÍ BĚH PRO SVĚTLUŠKU na hradě Starý Jičín.

 

Tato charitativní akce připravená ve spolupráci s Nadací Českého rozhlasu se uskuteční v pátek 18. září. Od cca 18:30 hod. se v blízkém okolí kostela budou moci účastníci běhu registrovat u organizátora akce a současně podpořit nevidomé (na výukové i jiné speciální prostředky nutné pro začlenění mezi ostatní) vhozením libovolného finančního obnosu do originální kasičky Světlušky. Zapečetěnou kasičku bude mít na starost nevidomý patnáctiletý kluk Lukáš z Nového Jičína s doprovodem. Na základě příspěvku obdrží účastníci běhu upomínkový předmět od Světlušky a děti navíc lampion pro příjemnou cestu se Světluškou k hradu.

Symbolický běh pro Světlušku směrem k hradu bude odstartován v 19:30 hod. Trasa měří zhruba 700 metrů. Účastníci, kteří doběhnou či dojdou na hradní nádvoří budou odměněni drobnými dárky od našich sponzorů. Dále bude na hradním nádvoří připraven přibližně 2 hodinový program, kdy Vám zahraje folk-countryová kapela Hubertus, dále se budou moci malí i velcí účastníci interaktivně zapojit do bubenického workschopu - bubnování na djembe bubny a shlédnout ukázky historických tanců v podání skupiny Porta Temporis. Pro ty nejmenší bude na hradním nádvoři také 15-ti minutové show klauna Pepina Prcka. V průběhu programu přijde na hrad strážce kasičky Lukáš se svým doprovodem a kasičku přinese sebou. Tato bude na místě pod dohledem účastníků odpečetěna, vybraná částka spočítána, zveřejněna na webových stránkách hradu a v pondělí 21. září vložena na konto desíti devítek, což je konto Nadace Světluška.


Akci zastřešuje Nadace českého rozhlasu Světluška, která poskytuje propagační materiály, pokladničku s pečetí, kostýmy Světlušky pro realizační tým a další potřebný materiál.


Dopřejte i vy svým dětem seznámit se s příběhem nevidomého chlapce a rozsvítit světýlko naděje pro stejně handicapované děti...:-)
 

 

Více informací na: www.hradstaryjicin.cz